Garanti, İade ve İptal Şartları

Garanti

 

nixirturkiye.com içinde yer alan tüm ürünler 2 yıl garantilidir.

 

İade

 

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir e-mail ile [email protected] adresine gönderiniz. Şirketimiz gönderdiğiniz e-mail veya faksı alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğiniz size bildirilecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

 

  1. Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan firmamıza ulaştırıldıktan sonra, firmamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır.

 

III. Hatalı Ürünler

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili [email protected] adresine gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte firmamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir;

İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

 

İptal şartları

Vermiş olduğunuz siparişin, ödemesi yapıldıktan sonra, kargoya teslim edilmeden önce satışın iptalini isteyebilir ve siparişten vazgeçebilirsiniz. Aksi takdirde gün içerisinde satıştan vazgeçmezseniz iptal işlemi gerçekleşemez. Ürün elinize ulaştıktan sonra iade işlemi gerçekleşecektir.

İptal işlemini gerçekleştirmek için, firmamıza aynı gün içinde [email protected] mail adresinden ulaşıp, sipariş detayını vererek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

nixirturkiye.com ‘a, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. Kabul edilen iade talepleri 45 gün sonrasında bankaya iletilmektedir. Bankanın yoğunluğuna bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza (banka hesabınıza) geri ödeme yapılmaktadır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve nixirturkiye.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.